2017 Hockomock League Boys Outdoor Track All Stars

Below are the official 2017 Hockomock League Boys Outdoor Track All Stars, selected by the coaches in the league.

Hockomock League MVP

Lucas Alves, Taunton

Hockomock League All Stars

David Seybert, Attleboro
Isaiah Rodriguez, Attleboro
Tyrell Estime, Attleboro
Chris Chieng, Franklin
Ethan Dunne, King Philip
Michael Griffin, King Philip
Jareme DiLorenzo, Mansfield
Kalin Petrov, Mansfield
Kevin Crawford, Mansfield
Kyle Amerantes, Mansfield
Michael Shannon, Mansfield
Nicholas Horn, Mansfield
Nicholas Hyland, Mansfield
Nicholas Rispoli, Mansfield
Patrick Heavey, Mansfield
Cameron Clark, Milford
Hugo Lopes, Milford
Jack Kalil, Milford
Patrick Brogioli, Milford
Ryan O’Toole, Milford
William Pointer, Milford
Brett Cloutier, North Attleboro
John Schultz, North Attleboro
Mario Bresko, North Attleboro
Matt Reimels, North Attleboro
Matt Tarantino, North Attleboro
Michael Tobey, North Attleboro
Kalil Matier, Oliver Ames
Juvan Elisma, Sharon
Ritchy Laguerre, Stoughton
Dylan Lynch, Taunton
John Chretien, Taunton
Lucas Alves, Taunton
Michael Volkmann, Taunton

Honorable Mentions

Brett Szlachciuk, Attleboro
Muhammed Sambo, Canton
Tom McNeil, Foxboro
Farley Asmath, Franklin
Sean Garrity, King Philip
Cameron MacIntyre, Mansfield
Joseph Madden, Milford
Liam Monahan, North Attleboro
Jack Mills, Oliver Ames
Tianrui Sun, Sharon
Tim Raeke, Stoughton
Ryan Leason, Taunton

For a history of recent Hockomock League Boys Outdoor Track All Stars, check out our history section.

2017 Hockomock League Boys Outdoor Track All Stars

2017 Hockomock League Boys Outdoor Track All Stars

For a history of recent Hockomock League Boys Outdoor Track All Stars, check out our history section. You can also see all stars from other sports in our history section. Attleboro Canton Foxboro Franklin King Philip Mansfield Milford North Attleboro Oliver Ames Sharon Stoughton Taunton Attleboro Canton Foxboro Franklin King Philip Mansfield Milford North Attleboro Oliver Ames Sharon Stoughton Taunton Attleboro Canton Foxboro Franklin King Philip Mansfield Milford North Attleboro Oliver Ames Sharon Stoughton Taunton Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Attleboro Canton Foxboro Franklin King Philip Mansfield Milford North Attleboro Oliver Ames Sharon Stoughton Taunton Attleboro Canton Foxboro Franklin King Philip Mansfield Milford North Attleboro Oliver Ames Sharon Stoughton Taunton Attleboro Canton Foxboro Franklin King Philip Mansfield Milford North Attleboro Oliver Ames Sharon Stoughton Taunton Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League

ESPN

Hockomock League Indoor Track Championships 2017

Hockomock League Indoor Track Championships 2017
@FHS_girlsXC

The Hockomock League Championships were held at the Reggie Lewis Center on Saturday morning. Below are the team results and the top six finishes for each event. Click here for complete results from Athletic.net.

Boys Team Results

1. Mansfield – 110
2. North Attleboro – 82
3. Attleboro – 48
4. Sharon – 43
5. Franklin – 42
6. King Philip – 39
7. Taunton – 36
8. Stoughton – 34
8. Milford – 34
10. Oliver Ames – 23
11. Foxboro – 9
12. Canton – 6

55M Dash
1. Isaiah Rodriguez, Attleboro – 6.70
2. Jadin Bruneau, Taunton – 6.75
3. Nick Rajotte, North Attleboro – 6.76
4. Cameron Clark, Milford – 6.80
5. Tyrell Estime, Attleboro – 6.83
6. Christopher Gong, Sharon – 6.84

300M
1. Nick Rajotte, North Attleboro – 36.65
2. Nick Horn, Mansfield – 36.65
3. Muhammed Sambo, Canton – 36.88
4. Belmund Rodrigues-Pires, Oliver Ames – 37.26
5. Daniel DeAndrade, Taunton – 37.36
6. Matthew Hoffman, Sharon – 37.44

600M
1. Mike Shannon, Mansfield – 1:23.54
2. Christopher Cicciu, Milford – 1:24.61
3. Kyle Amerantes, Mansfield – 1:26.06
4. Nick Hyland, Mansfield – 1:26.99
5. Matthew Campbell, Oliver Ames – 1:27.57
6. James Elia, North Attleboro – 1:27.99

1000M
1. Kevin Crawford, Mansfield – 2:38.34
2. Joseph Madden, Milford – 2:39.55
3. Brett Szlachciuk, Attleboro – 2:40.56
4. Matt Reimels, North Attleboro – 2:40.61
5. Dylan Lynch, Taunton – 2:42.11
6. Jackson Murphy, Mansfield – 2:42.43

1 Mile
1. David Seybert, Attleboro – 4:32.37
2. Liam Monahan, North Attleboro – 4:34.38
3. Kalin Petrov, Mansfield – 4:35.71
4. Tianrui Sun, Sharon – 4:40.87
5. Alex Boedeker, Attleboro – 4:42.27
6. Jack Kalil, Milford – 4:42.42

2 Mile
1. Patrick Heavey, Mansfield – 9:56.97
2. Michael Griffin, King Philip – 9:58.39
3. Everett Henderson, Franklin – 10:19.03
4. Mitchell Regan, Franklin – 10:23.31
5. Grant Fawcett, Sharon – 10:24.10
6. Collin Rice, Mansfield – 10:30.28

55M Hurdles
1. Jareme DiLorenzo, Mansfield – 7.85
2. Lucas Alves, Taunton – 8.05
3. Ethan Dunne, King Philip
4. Jack MacAdam, Oliver Ames – 8.20
5. Cameron Clark, Milford – 8.29
6. Matt Tarantino, North Attleboro – 8.29

4×200 Relay
1. Taunton – 1:34.50
2. King Philip – 1:35.48
3. Franklin – 1:35.72
4. Sharon – 1:35.91
5. Attleboro – 1:36.65
6. Mansfield – 1:36.68

4×400 Relay
1. Mansfield – 3:31.73
2. North Attleboro – 3:33.67
3. Milford – 3:36.42
4. Franklin – 3:41.89
5. Stoughton – 3:43.36
6. Sharon – 3:47.05

4×800 Relay
1. Mansfield – 8:26.82
2. Franklin – 8:47.35
3. North Attleboro – 8:51.77
4. King Philip – 9:03.12
5. Sharon – 9:11.57
6. Oliver Ames – 9:22.09

High Jump
1. Mario Bresko, North Attleboro – 6-02.00
2. Aeden Angelone, King Philip – 5-10.00
3. Ross Shore, Stoughton – 5-09.00
4. Jack MacAdam, Oliver Ames – J5-09.00
5. Matt Tarantino, North Attleboro – 5-08.00
6. Ritchy Laguerre, Stoughton – 5-06.00
6. William Jacobs, Franklin – 5-06.00
6. Masid Jamara, Sharon – 5-06.00

Long Jump
1. Isaiah Rodriguez, Attleboro – 21-08.25
2. Eseosa Omuemu, Foxboro – 21-01.50
3. Juvan Elisma, Sharon – 20-09.00
4. Omar Jasseh, North Attleboro – 20-06.50
5. Chris Chieng, Franklin – 19-10.25
6. Jareme DiLorenzo, Mansfield – 19-09.50

Shot Put
1. Irlando DaRosa, Stoughton – 47-03.00
2, Brett Cloutier, North Attleboro – 45-02.50
3. Matthew McManus, Sharon – 44-11.50
4. Kevin McCree, Mansfield – 44-10.75
5. James Tarchara, Stoughton – 44-02.00
6. Colbey Eason, Mansfield – 44-01.50

Girls Team Results

1. Franklin – 112.50
2. Mansfield – 71
3. Sharon – 59
4. North Attleboro – 57.50
5. Oliver Ames – 53
6. Taunton – 37
7. Foxboro – 36
8. Milford – 30
9. King Philip – 24
10. Stoughton – 16
11. Canton – 8

55M Dash
1. Angela Wallace, Sharon – 7.39
2. Amanda Mangano, Mansfield – 7.51
3. Julia Harrison, Mansfield – 7.59
4. Jess Kroushl, Franklin – 7.60
5. Halle Atkinson, Franklin – 7.64
6. Jordan Brill-Cass, Mansfield – 7.65

300M
1. Halle Atkinson, Franklin – 41.68
2. Samantha Tichelaar, Taunton – 42.75
3. Jada Johnson, Sharon – 43.26
4. Alexis Kiyanda, Mansfield – 43.33
5. Hannah Link, Canton – 43.47
6. Celine Ibrahim, North Attleboro – 43.77

600M
1. Ariadne Tolay, Sharon – 1:37.86
2. Meghan Doherty, Franklin – 1:40.02
3. Caitlin Whitman, Mansfield – 1:41.03
4. Sarina Hutchinson, Stoughton – 1:42.81
5. Emma Oldow, Mansfield – 1:44.20
6. Rachel LaBonte, North Attleboro – 1:45.59

1000M
1. Julia Fenerty, Franklin – 3:04.61
2. Dana Lowney, Oliver Ames – 3:04.77
3. Emma Clifford, Franklin – 3:10.84
4. Maggie Sullivan, Taunton – 3:11.12
5. Erica Laidler, Sharon – 3:16.81
6. Jessica Robarge, Oliver Ames – 3:17.73

1 Mile
1. Nicole Clermont, Franklin – 5:18.95
2. Katherine Hartnett, Franklin – 5:21.41
3. Lauren Duggan, Mansfield – 5:28.47
4. Maria Gieg, Sharon – 5:38.33
5. Megan Leary, North Attleboro – 5:43.69
6. Gabriela Chong, Milford – 5:45.19

2 Mile
1. Meredith Cronin, Foxboro – 11:44.47
2. Lexi Quinn, Foxboro – 11:47.57
3. Nicole Clermont, Franklin – 12:25.25
4. Anna Rice, Oliver Ames – 12:37.98
5. Caroline McCarthy, Oliver Ames – 12:53.40
6. Lilia Angelone, King Philip – 13:16.89

55M Hurdles
1. Christina Speliakos, Milford – 9.02
2. Daniella Pierre, Franklin – 9.24
3. Desiree Snead, Oliver Ames – 9.32
4. Lauren McGrath, Franklin – 9.50
5. Victoria Gravel, Taunton – 9.51
6. Rene Gagne, North Attleboro – 9.55

4×200 Relay
1. Mansfield – 1:45.38
2. Franklin – 1:47.79
3. Sharon – 1:47.96
4. North Attleboro – 1:49.45
5. King Philip – 1:51.19
6. Foxboro – 1:51.73

4×400 Relay
1. Oliver Ames – 4:14.97
2. Stoughton – 4:19.60
3. Milford – 4:22.57
4. Franklin – 4:22.93
5. Taunton – 4:23.22
6. Sharon – 4:24.57

4×800 Relay
1. Franklin – 10:06.63
2. Mansfield – 10:20.07
3. Foxboro – 10:46.35
4. King Philip – 10:49.58
5. North Attleboro – 10:53.73
6. Oliver Ames – 10:58.78

Shot Put
1. Juliana Martin, North Attleboro – 33-11.50
2. Aiyana Williams, Sharon – 33-04.25
3. Julia Mechlinski North Attleboro – 33-00.50
4. Miranda Smith, Franklin – 32-09.00
5. Caroline Vigorito, North Attleboro – 30-09.00
6. Jayla Millender, King Philip – 29-09.00

High Jump
1. Amanda Mangano, Mansfield – 5-02.00
2. Abigail McKeown, King Philip – 5-00.00
3. Comfort Udo, Oliver Ames – 4-10.00
3. Gabrielle McLaughlin, Oliver Ames – 4-10.00
5. Elizabeth Wisniewski, Franklin – 4-08.00
5. Samantha Gaskin, North Attleboro – 4-08.00

Long Jump
1. Victoria Gravel, Taunton – 16-10.50
2. Christina Speliakos, Milford – 16-09.00
3. Jada Johnson, Sharon – 16-05.00
4. Shraeya Srinivasan, Foxboro – 16-02.50
5. Samantha Tichelaar, Taunton – 16-00.75
6. Lily Wetherbee, North Attleboro – 15-11.50

2016 Hockomock Boys Outdoor Track All Stars & HMs

Below are the official Hockomock League Girls Outdoor Track All Stars.

Hockomock League MVP

Brian Cherenfant, Taunton

Hockomock League All Stars

Isaiah Rodriguez, Attleboro
Jacob Hardy, Attleboro
Nathaniel Joyal, Attleboro
David Seybert, Attleboro
Mark Clancy, Canton
Ryan Spelman, Franklin
Michael Roby, King Philip
Jack Allan, King Philip
Devin Maughn, Mansfield
Jack Crawford, Mansfield
Jackson Murphy, Mansfield
Joseph Affanato, Mansfield
Kevin Crawford, Mansfield
Kyle Amerantes, Mansfield
Mike Shannon, Mansfield
Nick Rispoli, Mansfield
Jack DeSantis, Milford
Leo Moronta, Milford
Ryan Nesta, Milford
Mario Bresko, North Attleboro
Gareth King, North Attleboro
John Thompson, North Attleboro
Matt Tarantino, North Attleboro
Doug MacDonald, Oliver Ames
Jarod Boone, Oliver Ames
Mark Kendy Paul, Sharon
Matthew Hoffman, Sharon
William McManus, Sharon
Xavier Hacket, Sharon
Juvan Elisma, Sharon
Matthew McManus, Sharon
Clifton Gerring, Stoughton
Brian Cherenfant, Taunton
Lucas Alves, Taunton

Honorable Mentions

William McKenzie, Attleboro
Patrick Hession, Canton
Eseosa Omuemu, Foxboro
Chris Chieng, Franklin
Ethan Dunne, King Philip
Griffin Boulter, Mansfield
Patick Brogioli, Milford
Michael Gould, North Attleboro
Zach Stern, Oliver Ames
Scott Kaplan, Sharon
Kyle Reason, Stoughton
Zac Bentley, Taunton