2017 Hockomock League Girls Outdoor Track All Stars

Below are the official 2017 Hockomock League Girls Outdoor Track All Stars, selected by the coaches in the league.

Hockomock League MVP

Shraeya Srinivasan, Foxboro

Hockomock League All Stars

Sarah Collins, Canton
Lexi Quinn, Foxboro
Meredith Cronin, Foxboro
Shraeya Srinivasan, Foxboro
Ella Gutkowski, Franklin
Emma Clifford, Franklin
Jess Kroushl, Franklin
Julia Fenerty, Franklin
Katherine Hartnett, Franklin
Nicole Clermont, Franklin
Abigail McKeown, King Philip
Courtney Kelleher, King Philip
Fahra Whichard, King Philip
Caitlin Whitman, Mansfield
Jordan Brill-Cass, Mansfield
Julia Harrison, Mansfield
Christina Speliakos, Milford
Leanne Kibbee, Milford
Celine Ibrahim, North Attleboro
Julia Mechlinski, North Attleboro
Julianna Martin, North Attleboro
Leah Jette, North Attleboro
Lily Wetherbee, North Attleboro
Vanessa Ibrahim, North Attleboro
Dana Lowney, Oliver Ames
Desiree Snead, Oliver Ames
Liz Peckham, Oliver Ames
Ariadne Tolay, Sharon
Jada Johnson, Sharon
Meaghan Connolly, Sharon
Shira Stoller, Sharon
Sydney Mayo, Sharon
Samantha Tichelaar, Taunton
Victoria Gravel, Taunton

Honorable Mentions

Victoria Pike, Attleboro
Erika Lum, Canton
Angela VandenBoom, Foxboro
Miranda Smith, Franklin
Abigail Dunne, King Philip
Lauren Duggan, Mansfield
Elena DelloRusso, Milford
Julia Feid, North Attleboro
Samantha Mann, Oliver Ames
Veronica Wallace, Sharon
Aliaya Robinson, Stoughton
Maggie Sullivan, Taunton

For a history of recent Hockomock League Girls Outdoor Track All Stars, check out our history section.

2017 Hockomock League Girls Outdoor Track All Stars

2017 Hockomock League Girls Outdoor Track All Stars

For a history of recent Hockomock League Boys Outdoor Track All Stars, check out our history section. You can also see all stars from other sports in our history section. Attleboro Canton Foxboro Franklin King Philip Mansfield Milford North Attleboro Oliver Ames Sharon Stoughton Taunton Attleboro Canton Foxboro Franklin King Philip Mansfield Milford North Attleboro Oliver Ames Sharon Stoughton Taunton Attleboro Canton Foxboro Franklin King Philip Mansfield Milford North Attleboro Oliver Ames Sharon Stoughton Taunton Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Attleboro Canton Foxboro Franklin King Philip Mansfield Milford North Attleboro Oliver Ames Sharon Stoughton Taunton Attleboro Canton Foxboro Franklin King Philip Mansfield Milford North Attleboro Oliver Ames Sharon Stoughton Taunton Attleboro Canton Foxboro Franklin King Philip Mansfield Milford North Attleboro Oliver Ames Sharon Stoughton Taunton Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League Hockomock League

ESPN

Hockomock Results from CM & Twilight Invitationals

Below are the Hockomock results from two meets this weekend: the Catholic Memorial Invitational, held at Franklin Park on Saturday and the Bob McIntyre Twilight Invitational held at the Barnstable Fairgrounds in Falmouth on Saturday.

Catholic Memorial Invitational

Boys

Division 1
Teams

1. Nashua – 39
2. Pinkerton – 62
3. Mansfield – 69

Results
1. David Vorbach, Nashua – 16:15.00
8. Kalin Petrov, Mansfield – 16:44.00
10. Patrick Heavey, Mansfield – 16:51.00
11. Nick Rispoli, Mansfield – 16:52.00
18. Kevin Crawford, Mansfield – 17:04.00
27. Collin Rice, Mansfield – 17:18.00
64. Arjun Sonti, Mansfield – 18:14.00

Twilight Invitational

Boys

Division 1
Teams

1. Wellesley – 47
8. Attleboro – 315
12. North Attleboro – 411
17. Franklin – 493
18. Sharon – 531
19. Mansfield – 551
22. Taunton – 587
24. Stoughton – 661
27. King Philip – 682

Results
1. Ben Kovacs, Saint John’s – 15:20.11
9. Dylan Lynch, Taunton – 15:43.05
13. David Seybert, Attleboro – 15:59.07
23. Tianrui Sun, Sharon – 16:21.15
25. Alexander Boedeker, Attleboro – 16:23.80
26. Matt Reimels, North Attleboro – 16:24.48
46. Liam Monahan, North Attleboro – 16:49.71
47. Tyler Marchioni, Franklin – 16:50.29
49. Jack Angelo, King Philip – 16:52.06
56. Colin Cochran, Stoughton – 16:59.92
67. Grant Fawcett, Sharon – 17:06.67
68. Everett Henderson, Franklin – 17:07.73
74. Garrett Gillard, Attleboro – 17:10.50
92. Eric Mcquiggan, Mansfield – 17:27.96
93. Zach Ferreira, Stoughton – 17:28.06
95. Brett Szlachciuk, Attleboro – 17:30.37
98. Peter Lally, Mansfield – 17:33.01
104. Ben Thibault, Mansfield – 17:35.09
116. Skyler Poirier, North Attleboro – 17:44.41
122. Vishal Kalakonnavar, Sharon – 17:47.60
128. Kyle Stevens, Franklin – 17:51.24
129. Julian Dixon, North Attleboro – 17:51.42
130. John Williams, Attleboro – 17:52.01
131. Chris Mullaney, North Attleboro – 17:52.64
138. Jimmy Hoye, Taunton – 17:57.79
139. Cameron Bean, Stoughton – 17:57.84
141. CJ Biedermann, Mansfield – 17:59.59
144. Hayden Goldsmith, Franklin – 18:03.60
150. Nicholas Gnaman, Franklin – 18:07.62
151. Aedan Angelone, King Philip – 18:08.88
156. Matt Weiner, Mansfield – 18:12.52
157. Samuel Paige, King Philip – 18:13.94
162. Matt Machado, Taunton – 18:17.88
163. Lucas Alves, Taunton – 18:19.13
164. Luke Therieau, North Attleboro – 18:19.63
165. Cam Parker, Taunton – 18:20.15
171. Rayan Rashid, Sharon – 18:29.19
174. Eric Messier, Taunton – 18:29.74
175. Richard Lucente, King Philip – 18:30.05
182. Jason Feirstein, Attleboro – 18:35.77
183. Luis Oliva, Attleboro – 18:35.81
186. Sam Hershman, Sharon – 18:47.65
199. Zachary Siders, Franklin – 18:58.25
202. Devin Chatterjee, Mansfield – 19:01.66
206. Owen McKenna, Franklin – 19:06.01
209. Steven Bontemps, Stoughton – 19:08.99
212. Mike Clinch, King Philip – 19:12.48
213. Jitong Shen, Sharon – 19:15.26
215. Eshaan Patel, King Philip – 19:19.47
217. Jackson Fawcett, Sharon – 19:15.26
219. John Dewitt, King Philip – 19:23.04
220. Brian Tucker, Stoughton – 19:23.66
227. Kyle Reason, Stoughton – 19:33.53
231. Will Eckhart, Stoughton – 19:43.99
235. Jack Clarke, North Attleboro – 19:54.07
240. Charles Parker, Taunton – 20:16.33

Division 2
Teams

1. Hopedale – 69
27. Foxboro – 689

Results
1. Brandon Hall, Hopedale – 15:55.70
125. Matt Kelley, Foxboro – 18:18.27
158. Trey Lawson, Foxboro – 18:38.93
161. Brendan Foley, Foxboro – 18:41.14
164. Tyler Donovan, Foxboro – 18:42.81
175. Jacob Sylvestre, Foxboro – 18:53.39
180. Paxton Downs, Foxboro – 19:00.02
195. Mike Lite, Foxboro – 19:09.20

Girls

Division 1
Teams

1. Hopkinton – 123
10. Franklin – 292
11. North Attleboro – 295
14. Sharon – 386
20. King Philip – 473
24. Attleboro – 660

Results
1. Clare Morgan, Newton South – 17:45.50
3. Nicole Clermont, Franklin – 18:24.49
15. Katherine Hartnett, Franklin – 19:17.15
19. Olivia Forbes, North Attleboro – 19:26.88
25. Ariadne Tolay, Sharon – 19:33.25
53. Erin Quinn, King Philip – 20:02.01
54. Maria Gieg, Sharon – 20:03.82
60. Angela Kaiser, North Attleboro – 20:16.69
62. Stephanie Hawkins, North Attleboro – 20:19.80
71. Ella Gutkowski, Franklin – 20:34.17
85. Erica Laidler, Sharon – 20:48.37
86. Megan Leary, North Attleboro – 20:49.33
101. Brianna Cummings, Franklin – 21:04.78
106. Ellen Marshall, Attleboro – 21:11.22
109. Sydney Mayo, Sharon – 21:15.38
110. Leia Quinn, King Philip – 21:17.24
115. Lucy Hamilton, King Philip – 21:23.59
117. Erica Layne, King Philip – 21:25.00
118. Kyra Siano, Franklin – 21:26.23
135. Shea Jamieson, Attleboro – 21:33.42
152. Molly Houlihan, Franklin – 22:18.98
154. Brianna Aubin, King Philip – 22:19.76
155. Victoria Pike, Attleboro – 22:22.20
156. Morgan Ashworth, North Attleboro – 22:22.72
157. Hanna Cunniff, Franklin – 22:23.39
163. Isabel Ladoulis, King Philip – 22:32.89
166. Sarah Butts, King Philip – 22:36.94
180. Ketki Joshi, Sharon – 23:14.54
181. Emily Fernandes, North Attleboro – 23:17.17
186. Mackenzie Wildrick, Attleboro – 23:23.28
187. Allison Beard, Attleboro – 23:25.01
194. Jamie Kessler, Sharon – 23:41.54
196. Erin Barry, Franklin – 23:52.87
202. Luisa Oliva, Attleboro – 24:26.31
210 Amelia Lopez, Attleboro – 25:29.71

Division 2
Teams

1. Milton
17. Foxboro – 465

Results
1. Bridget Mitchell, Milton – 18:06.33
16. Abby Hassman, Foxboro – 19:06.11
55. Lindsey Nelson, Foxboro – 20:22.25
120. Sophia Mellen, Foxboro – 22:05.75
187. Jill Finn, Foxboro – 23:22.22
195. Nicole Yeomans, Foxboro – 23:33.34
196. Isabel Hallal, Foxboro – 23:33.35
218. Edina Busznyak, Foxboro – 24:21.72